Draugų ir sporto šventė 2020

Pozityvią ir visapusišką žmonių su negalia integraciją visuomenėje propaguojantis centras „Eik” drauge su partneriais Lietuvos triračių sporto asociacija bei „Labaiteatru”  2020 m. rugpjūčio 30 d. organizavo Draugų ir sporto šventę, kuri jau ketvirtus metus vyko Vilniuje, Vingio parko stadione. Organizatoriai džiaugėsi, kad susikaupę lietaus debesys neužgožė šventės bičiulių noro susitikti ir smagiai drauge praleisti paskutinio šios vasaros sekmadienio. Buvo smagu sulaukti ir gausaus būrio pagalbininkų – skautų, kurie šiemet atkeliavo net iš Panevėžio.

Renginį pradėjome Draugų ir sporto šventės himnu tapusia daina „Labas“, kurią kartu su „Labaiteatro“ aktoriais  uždainavo ir susirinkusieji bičiuliai. Pirmosios Lietuvos ponios Dianos Nausėdienės sveikinimo žodį šventės dalyviams ir svečiams perskaitė Regina Statkuvienė. Vilniaus mero sveikinimus perdavė Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė Monika Ošmianskienė.

Po sveikinimų ir linkėjimų visi žiūrovai buvo pakviesti  rinktis prie stadiono bėgimo takelių ir palaikyti pirmąkart vykusių neįgaliųjų bėgimo su triračiais varžybų Racerunning Vilnius Open dalyvius. Lietuvos triračių sporto asociacijos organizuotose varžybose dalyvavo 12 sportininkų iš Vilniaus, Mažeikių ir Kauno. Varžybų vyr. teisėja ir trenerė Aušra Kriškoviecienė pasidžiaugė, kad  bėgimo su triračiais (Racerunning) varžybų  kokybė ir dalyvių meistriškumas  po truputį kyla į aukštesnį, profesionalesnį lygmenį, ir kad sportininkus siekti rezultato įkvepia ir draugiškai palaiko vis gausesnis būrys sirgalių.

Draugų ir sporto šventėje visi norintys galėjo išbandyti komandinį bočia žaidimą, smiginį. Patys mažiausieji buvo pakviesti į aktyvių žaidimų  šurmulį „Tapk čempionu“ komandos aikštelėje. Netrūko susidomėjusių ir piešimu ant veidukų. Daugelis šventės dalyvių pasipuošė įspūdingomis laikinosiomis tattoo.

Šventės svečiai – ir maži, ir dideli negailėjo aplodismentų šauniems „Labaiteatro“ aktoriams Mindaugui ir Eimantui, kurie scenoje teatralizuoto koncerto „Kai užaugsiu, būsiu“ metu „matavosi“ įvairias profesijas, dainavo ir pokštavo kartu su linksmai nusiteikusia publika.

Šventės metu daugiavaikių šeimų asociacija MES pristatė Šeimos kortelę, skirtą naudotis gausioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms. Susidomėję kortele čia pat suko „laimės ratą“  ir laimėjo momentinių prizų.

Kad šventės dalyviai būtų sotūs, rūpinosi kareiviškos košės virėjų komanda iš „Army day“. Prie košės puikiai derėjo šviežios „Kietaviškių gausos“ daržovės. Socialinės iniciatyvos „Kavos galia“ komanda visus vaišino gardžia kava ir skanumynais.

Renginiui pasibaigus, stadioną puošę spalvingi „Balionų karalių“ balionėliai, šventės dalyvių nešini ir geros nuotaikos lydimi pasklido po visą Vingio parką. Lauksime kitų metų ir naujų susitikimų dar platesniame draugų ir bendraminčių rate.

Nuoširdžiausiai dėkojame visiems aktyvaus užimtumo centro EIK veiklų rėmėjams, partneriams ir draugams už įkvepiančią bendrystę. Tik būdami kartu galime užauginti svajonėms sparnus!

Atidaryti galeriją