1.1. CPISRA RaceRunning užskaitomieji sporto renginiai
1.2. CPISRA RaceRunning taisyklių ir nuostatų taikymas
1.3. CPISRA varžybų reikalavimai
1.4.Varžybų rezultatų užskaitymas
1.5. CPISRA RaceRunning varžybų rezultatų skelbimas bei jų rodymas ekrane
CPISRA RaceRunning ir CPISRA RaceRunning Organizacinis komitetas, organizuojantis užskaitomąsias RaceRunning varžybas, turi patvirtinti reikalavimus reklamos dydžiui ir jos vietai, taip pat viešinamojo ženklo talpinimo taisykles, reikalavimus aprangai bei įrangai.
Pastaba: vienas iš pagrindinių rekalavimų, kad triratis RaceRunner sudarytų 4 pagrindinės dalys (t.y. 3 ratai ir rėmas)
5 – CPISRA RaceRunning taisyklės ir nuostatai, patvirtinti 2015 metais.
1.6. Nuostatai dėl anti-lošimo (t. y. lažybų)
CPISRA RaceRunning įpareigoja sportininkus laikytis IPC Taisyklių kodekso 8 punkte nustatytų reikalavimų, kurie numato „nedalyvauti bei neremti jokių lošimų – lažybų veiklų, susijusių su CPISRA“. CPISRA, kartas nuo karto, gali patvirtinti ir papildomus kovos su azartiniais lošimais reikalavimus, privalomus varžybų dalyviams.
1.7. Varžybų mokesčiai
CPISRA RaceRunning tvirtina ir periodiškai atnaujina varžybų mokesčius, jų nustatymo bei sumokėjimo tvarką. Mokesčiai CPISRA turi būti sumokami laiku.
2.1. CPISRA reikalavimai sportininko tinkamumui nustatyti
Norėdamas varžytis užskaitomosiose varžybose, sportininkas privalo:
2.2 CPISRA klasifikacija
Norint varžytis pasaulio ir/ar regioniniuose čempionatuose, sportininką turi įvertinti ir pripažinti tinkamu varžytis CPISRA tarptautinė klasifikacijos komisija arba jam turi būti atlikta patvirtintos klasifikacijos peržiūra ir patvirtinimas.
3.1. Anti-Dopingas
CPISRA RaceRunning vadovaujasi CPISRA ir IPC visose varžybose taikomu Anti-Dopingo kodeksu.
3.2. Medicininės paslaugos
CPISRA RaceRunning vadovaujasi CPISRA ir IPC visose varžybose taikomu medicininių paslaugų kodeksu.
3.3. Technologijos ir įranga
CPISRA RaceRunning numato varžybų ir sporto šakos vystyme taikomus IPC įrangos politikos principus ir tikslus. Bet kokie įrangos pakeitimai turi būti suderinti su CPISRA likus ne mažiau kaip 30 dienų iki varžybų.
Šios protesto taisyklės neapima anti-dopingo bei klasifikacijos nustatymo klausimų, kurie aptariami atskiruose kodeksuose.
4.1. Protestai (IAAF taisyklės 1-4)
CPISRA RaceRunning visose varžybose taiko IPC taisyklę 4.1. Klausimus, susijusius su IPC Atletics, nagrinėja CPISRA RaceRunning Organizacinis komitetas.
4.2. Protestų apeliacijos (IAAF taisyklės 5-9)
CPISRA RaceRunning visose varžybose taiko IPC taisyklę 4.1. Klausimus, susijusius su IPC Atletics, nagrinėja CPISRA RaceRunning Organizacinis komitetas.
Išsamesnė informacija apie pasaulio ir regioninių rezultatų užskaitymo procedūras pateikta CPISRA svetainėje www.cpisra.org
Bendrosios sąlygos
5.1 CPISRA pasauliniai ir regioniniai rezultatai yra užskaitomi tik tada, kai juos pasiekė sportininkai, turintys CPISRA RacerRunning patvirtintą klasifikaciją bei jie buvo pasiekti užskaitomosiose varžybose.
5.2 Sportininkas, norintis siekti rezultatų, turi būti pripažintas tinkamu varžytis pagal CPISRA RaceRunning taisykles.
7 – CPISRA RaceRunning taisyklės ir nuostatai (2015 m)
5.3 Varžybų teisėjas arba CPISRA RaceRunning techninis organizatorius yra atsakingas, kad CPISRA renginys vyktų pagal šias taisykles.
5.4 Individualiose varžybose mažiausiai 3 sportininkai privalo atitikti bona fide reikalavimus (bona fide reiškia atatinkamus, teisingus).
5.5 Varžybos, kuriose siekiama užskaitomų rezultatų, turi vykti patalpose, atitinkančiose IAAF lengvosios atletikos ar Nacionalinės lengvosios atletikos federacijos reikalavimus.
5.6 Laiko fiksavimo reikalavimai:
a) Rezultatą fiksuoja laiko stebėtojai, naudodamiesi patvirtinta automatine fotografavimo ar rezultatų fiksavimo įranga.
b) Varžybose iki 800 m užskaitomi rezultatai, fiksuojami tik su atatinkama automatine finišo foto ar kita rezultatus fiksuojančia įranga.
5.7 Visų varžybų, kurių distancijų ilgis yra iki 200 m imtinai, rezultatai fiksuojami įvertinant pateikiamus vėjo greičio matavimo įrangos rodmenis, kurių fiksavimo taisyklės aprašytos toliau. Jei vėjo greitis, matuojamas bėgimo kryptimi, viršija 2 metrus per sekundę, pasiekti rezultatai neužskaitomi.
5.8 CPISRA RaceRunning varžybose pasiekti sportininkų rezultatai turi būti pateikti CPISRA RaceRunning Organizacinio komiteto vadovams per 30 dienų nuo jų pasiekimo. Užpildymo formas galima rasti CPISRA tinklalapyje www.cpisra.org.
5.9 Sportininkas, šalies NPC arba Nacionalinės federacijos narys, pasiekęs rezultatą, kartu su paraiškos forma siunčia:
5.10 CPISRA RaceRunning užskaito tik tuos pasaulio ir regioninius rezultatus, kurie pasiekti CPISRA RaceRunning užskaitomų varžybų metu.
5.11 CPISRA RaceRunning užskaito kitose šalyse vykusiose varžybose pasiektus sportininkų pasaulinius ir regioninius rezultatus.
5.12 Rezultatas turi būti lygus arba geresnis, nei jau pasiekti rezultatai. Jei rezultatas yra lygus, jis turi tokią pačią svarią vertę, kaip ir anksčiau pasiektas.
5.13 CPISRA RaceRunning organizacinis komitetas yra atsakingas už rezultatų patvirtinimą.
8 – „CPISRA RaceRunning“ taisyklės ir nuostatai 2015 m
5.14 Apie rezultato patvirtinimą sportininkas ir organizacija, kurią jis atstovauja, yra informuojami raštu.
5.15 Jeigu rezultatas neužskaitomas, sportininkui ir organizacijai, kurią jis atstovauja, nurodoma priežastis.
5.16 CPISRA RaceRunning sporto pasauliniai rezultatai deklaruojami CPISRA tinklalapyje.
5.17 Pasaulinių sporto rezultatų sąrašas yra kasmet atnaujinamas sausio 1 dienai.
5.18 CPISRA užskaito tokių varžybų rezultatus:
Vyrams: 100m, 200m, 400m, 800m,1500m ir 5000m
Moterims: 100m, 200m, 400m, 800m,1500m ir 5000m
CPISRA RaceRunning Pasaulio ir Regionų čempionatuose ar kitose CPISRA RaceRunning reikalavimus atitinkančiose varžybose medaliais yra apdovanojami tie sportininkai, kurie atbėgo pirmi (aukso), antri (sidabro), treti (bronzos). Išimtis daroma tada, kai varžybose dalyvauja 4 ar mažiau dalyvių. Tada, organizacinis komitetas gali pasirinktinai:
6.1 Priimti minus 1 taisyklę, t.y. kai dalyvauja 3 atletai ir tik 2 yra apdovanojami;
Arba,
6.2 kai varžybose dalyvauja iki 4 sportininkų, dalyvauja 2 ar daugiau tos pačios lyties sportininkų ir bėga tą pačią varžybų distanciją, vietinis CPISRA RaceRunning organizacinis komitetas, kad nustatyti medalininkus, gali panaudoti taškų sumavimo lentelę.
Jeigu susumavus rezultatus nustatyta, kad sportininkas pasiekė pasaulio rekordą, bet sporto renginyje nebuvo apdovanotas medaliu, jis už šį pasiekimą turėtų būti apdovanojamas medaliu, kuris, pagal CPISRA organizacinio komiteto pripažintus sportinių varžybų reikalavimus ir taisykles, būtų įteiktas kitame CPISRA renginyje.
Taisyklė 1. Taptautinių pareigūnų skyrimas (IAAF Taisyklė 110)
CPISRA RaceRunning renginiams (įskaitant Pasaulio bei regionų čempionatus) CPISRA RaceRunning Organizacinis komitetas rekomenduoja ir skiria tarptautinius pareigūnus:
Pastaba: šie pareigūnai neturėtų būti šalies – šeimininkės piliečiai, tačiau, sutariama, kad gali būti išimčių.
Taisyklė 2. Reikalavimai pareigūnams bei jų pareigos
2.1. Techninis atstovas ir jo asistentas (i) (IAAF taisyklė 112)
2.1.1. Techninis atstovas
Techninis atstovas, kartu su organizaciniu komitetu, teikiančiu jam visą reikiamą pagalbą, yra atsakingas:
2.2 Vyriausias klasifikatorius
CPISRA RaceRunning, organizuojant tarptautinę klasifikaciją, paskiria vyriausią klasifikatorių. Vyriausias klasifikatorius, kartu su organizaciniu komitetu bei paskirtuoju techniniu atstovu, užtikrina, kad patalpos atitiktų reikalavimus, ir numato tvarką sportininkų klasifikacijai atlikti. Jie prižiūri ir užtikrina, kad klasifikacija būtų atliekama pagal CPISRA RaceRunning klasifikavimo taisykles ir reikalavimus. Vyriausias klasifikatorius atsako už pasirengimą klasifikacijai bei sklandžią jos eigą.
2.3 Tarptautinis klasifikatorius
CPISRA RaceRunning skiria tarptautinius klasifikatorius, kurie atlieka savo funkcijas dirbdami klasifikavimo komisijos sudėtyje. Jie vertina ir stebi sportininkų fizinius skirtingumus prieš varžybas ir/arba varžybų metu, nustato sportininko klasę bei jos atitiktį galiojančioms CPISRA RaceRunning klasifikavimo taisyklėms bei nuostatams.
Taisyklė 3. RaceRunning įranga
RaceRunning varžybos turi vykti ant lygaus, tvirto paviršiaus, atitinkančio IAAF lengvosios atletikos įrangos vadove aprašytas specifikacijas. Visos varžybos turi būti rengiamos tik ant sintetinių dangų, kurios yra akredituotos vietinių akreditacijos tarnybų.
Taisyklė 4. Amžiaus ir lyčių kategorijos
Amžiaus kategorijos
CPISRA RaceRunning politikoje naudojamos šios amžiaus kategorijos:
Lyčių kategorijos
Pagal galiojančias taisykles, profesionalios varžybos rengiamos vyrams ir moterims. Sportininkas gali dalyvauti vyrų varžybose, jeigu jis pagal įstatymus pripažįstamas vyru ir atitinka taisyklių ir nuostatų reikalavimus.
Taisyklė 5. Dalyviai (IAAF Taisyklė 142)
5.1 Varžybų taisyklėse numatoma, kad jose gali dalyvauti tik tie sportininkai, kurie atitinka jose išvardintus reikalavimus.
Dalyvavimas negalimas
CPISRA varžybose sportininkas išbraukiamas iš dalyvių sąrašų, jeigu:
Pastaba (i): Galutinio varžybų dalyvių sąrašo paskelbimo laikas skelbiamas iš anksto.
Pastaba (ii): Sportininkas negali dalyvauti, jeigu pažeidžia sąžiningos konkurencijos taisykles. Tai sprendžia atitinkamas teisėjas, oficialiusoe rezultatuose pažymėdamas atitinkama atžyma (bona fide – reiškia tikrą, sąžiningą)
Taisyklė 6. Apranga, informacija ant sportininkų aprangos, šalmai (IAAF taisyklė 1414)
6.1. Apranga
Visuose sportiniuose renginiuose sportininkų rūbai turi būti tvarkingi ir švarūs, pritaikyti dalyvauti varžybose. Medžiaga, iš kurios pasiūti rūbai, net ir sušlapusi turi būti nepermatoma. Sportininkai neturėtų dėvėti tokių rūbų, kurie gali įtakoti teisėjų požiūrį. Rūbų priekinė ir nugarinė pusės turi būti tos pačios spalvos. Tam tikrais atvejais, sportininkų aprangos uniformą turi patvirtinti nacionalinis NPC arba NF. Apdovanojimų ceremonija ir/ar garbės eisena laikomos neatsiejama varžybų renginio dalimi, kuriai galioja tos pačios varžybų aprangos kodo taisyklės.
Pastaba (i): varžybų nuostatuose gali būti nurodoma, kad sportinių marškinėlių spalva priekinėje ir nugarinėje pusėje yra ta pati.
6.2. Avalynė
Sportininkas gali dalyvauti varžybose tik su tinkama avalyne. Varžybų avalynė turi būti saugi, patogi, suteikianti stabilumą ir tvirtą sukibimą su pagrindu. Tačiau, avalynė neturėtų būti nesąžiningo pranašumo prieš kitus sportininkus priežastimi. Avalynės dirželis gali būti segamas virš kelties. Varžybų avalynė turi atitikti CPISRA RaceRunning taisyklių reikalavimus.
13 – CPISRA RaceRunning taisyklės ir nuostatai 2015 m.
6.3. Startukų smeigtukų skaičius
Batai gali būti startukai. Pade turėtų būti ne daugiau 11 smeigtukų.
6.4. Smeigtukų dydžiai
Kai varžybos vyksta ant sintetinės dangos, kiekvieno smeigtuko dalis, išsikišusi iš pado ar kulno, neturi viršyti 9 mm. Tarpas tarp smeigtukų turi būti apie 4 mm.
6.5. Padas ir kulnas
Padas ir (arba) kulnas gali turėti griovelius, briaunas, įbrėžimus ar iškilimus iš tos pačios medžiagos, kaip ir pado pagrindas. Pado ir (arba) kulno storis gali būti pasirenkamas pagal poreikį.
Pastaba (ii): Pado ir kulno storis – tai atstumas tarp pado (kulno) viršutinio ir apatinio krašto, įskaitant pado iškilumus ir briaunas.
6.6. Avalynės intarpai ir priedai
RaceRunning taisyklės nenumato reikalavimų, susijusių su pado, kulno intarpais bei jų storiu.
6.7. Prisegama aprangos informacija
6.8. Šalmai
Šalmai yra privalomi visuose RaceRunning renginiuose. Šalmas turi būti padengtas kietu apsauginiu paviršiumi, sertifikuotas ir atitikti tarptautinį saugos standartą, pvz .: Snell b-84/90/95, BSI 6863, EN 1078.
Taisyklė 7. Pagalba sportininkams
7.1. Tarpinių laikų (rezultatų) informacija
Tarpiniai ir/ar preliminarūs rezultatai turi būti skelbiami oficialiai ir (arba) rodomi. Varžybų teritorijoje esantys asmenys negali apie juos pranešti sportininkams be atitinkamo teisėjo patvirtinimo. Jeigu renginyje nėra sportininkams viešai matomų rezultatus informuojančių ekranų, rezultatai, patvirtinti teisėjo, pranešami oficialiai garsiai visiems varžybų dalyviams. Varžybų teritorija apibrėžiama kaip uždara vieta, kurioje rengiamos varžybos ir į kurią patekti gali tik varžybose dalyvaujantys sportininkai ir darbuotojai,paskirti pagal atitinkamas taisykles ir reglamentus.
7.2. Pagalbos teikimas – bendroji dalis
Pastaba (i): Sportininkai, patiriantys klausos negalią, gali dalyvauti varžybose ir jose naudoti klausos aparatus/ kochlearinius implantus tik tuomet, kai techniniam komitetui/medicinos atstovui pateikiamas patvirtintas tinkamas medicininės pažymos originalas bei varžybose naudojamo prietaiso techninė specifikacija.
Pastaba (ii): Varžybose naudojami klausos aparatai, kochleariniai implantai negali turėti radijo ryšio signalų priėmimo-perdavimo galimybių (numatoma taisyklėje 7.2.).
16- CPISRA Race Running taisyklės ir nuostatai 2015
7.3. Pagalbos teikimas
Kai kuriems RaceRunning sportininkams gali reikėti pagalbos, kad pastatyti RaceRunner triratį prie starto linijos, kitiems – kad jį sureguliuoti. Techniniams darbuotojams sportininkai ar jų treneriai turi pateikti atatinkamus dokumentus su prašymu tokiai pagalbai.
Taisyklė 8. Diskvalifikacija (IAAF taisyklė 145)
Jeigu sportininkas yra diskvalifikuojamas dėl taisyklių pažeidimo, turi būti nurodoma, kokia taisyklė yra pažeidžiama.
Taisyklė 9. Dalyvavimas varžybose neatitinkančiose sportininko klasifikacijos
CPISRA ir IPC klasifikacijos taisyklės, pagrindiniai klasifikacijos suteikimo reikalavimai reikalauja, kad sportininkai varžytųsi tik su tos pačios klasifikacijos sportininku.
Taisyklė 10. Varžybų rezultatų galiojimas
Varžybų rezultatai be CPISRA patvirtinimo negalioja.
17-CPISRA RaceRunning taisyklės ir nuostatai 2015
Taisyklė 11. Video rezultatų suvestinė (IAAF taisyklė 150)
Jeigu yra galimybė, yra daromas oficialus ir techninius reikalavimus tenkinantis visų varžybų vaizdo įrašas. Jis būtų pagalba įrodant rezutatų nustatymo tikslumą ir/ar taisyklių pažeidimus.
Taisyklė 12. Balų skaičiavimas ( IAAF taisyklė 151)
Jeigu taikomas balų skaičiavimo metodas, tai jo informacija turi būti nurodoma registracijos formose bei kituose dokumentuose.
Taisyklė 13. Reikalavimai RaceRunner triračiui
Taisyklė 14. Takelio išmatavimai (IAAF taisyklė 160)
CPISRA RaceRunning visad vadovaujasi IAAF taisykle 160.
Taisyklė 15. Starto blokeliai
RaceRunning varžybose, kurių distancijos ilgis iki 400 m imtinai (įskaitant pirmąsias distancijas 4×200 m ir 4×400 m), gali būti naudojami starto blokeliai. Kitų distancijų varžybose jie nenaudojami. Takelyje starto blokelio dalis neturi sutapti su starto linija ar patekti į kitą juostą. Blokeliai turi atitikti šias bendrąsias technines specifikacijas:
19 – CPISRA RaceRunning taisyklės ir nuostatai 2015 m.
Pastaba: Kai kurie sportininkai gali reikalauti, kad starto vietoje jiems būtų įrengti blokeliai. Tokiu atveju sportininkai bei jų treneriai techniniams darbuotojams turi pateikti atatinkamus užpildytus dokumentus su prašymu įrengti starto blokelius.
Taisyklė 16. Startas (IAAF taisyklė 162)
Klaidingas startas
Pastaba(i): Sportininkų judesiai, susiję su kojų /pėdų kontaktu su starto blokelių plokšte arba sportininkų rankos kontakto su žeme praradimu, negali būti starto pradžios kliūtis. Tokiais atvejais gali būti skiriamas drausminis įspėjimas arba diskvalifikacija.
Pastaba (ii): Sportininkas, stovėdamas starto linijoje, gali susvyruoti ir būti labiau palinkęs į priekį. Jeigu tokia stovėsena laikoma netyčine, startas gali būti laikomas „abejotinu“. Jeigu sportininkas šokteli per liniją prieš startą, jis neturėtų būti baudžiamas starto neužskaitymu. Tačiau, tai gali būti drausminio įspėjimo ar diskvalifikacijos objektas.
Pastaba(iii): Kai varžybų metu veikia IAAF pripažįstama įranga, fiksuojanti klaidingus startus, teisėjai vadovaujasi šios įrangos pateikiama informacija.
Taisyklė 17. Varžybos
Kliūtys
Bėgimas takeliu
Bėgimas tarp takelių linijų yra privalomas nuo varžybų starto iki finišo linijos. Sportininkas nebus diskvalifikuojamas, jeigu kerta bėgimo takelio liniją tokiais atvejais:
CPISRA varžybose, kurių distancija 800 m, sportininkas turi bėgti savo takeliu iki linijų persikirtimo ir tęsti bėgimą atatinkamame, jam priskirtame takelyje. Varžybose, kurių distancija virš 800 m, sportininkai pradeda bėgti savo takeliu, o po linijų persikirtimo, pasirenka bėgimo takelį.
Paliekamas varžybų takelis
Jeigu sportininkas savarankiškai ar lydimas sportininko trenerio palieka varžybų takelį, varžybų tęsti jam nebeleidžiama.
Vėjo greičio matavimas
Taisyklė 18. Finišas (IAAF Taisyklė 164)
Taisyklė 19. Laiko fiksavimas bei fotofinišas (IAAF taisyklė 165)
CPISRA RaceRunning varžybos turi kuo labiau atliepti IAAF taisyklę 165, įskaitant ir pakeitimus, padarytus IPC lengvosios atletikos 20 taisyklėje.
Taisyklė 20. Pasiruošimas, dalyvavimas ir klasifikavimas varžybose bei jų etapuose (IAAF Taisyklė 165)
CPISRA RaceRunning užskaitomosios varžybos turi atliepti IAAF taisyklės 165 reikalavimus, įskaitant ir IPC Lengvosios atletikos 21 taisyklės pakeitimus.
Taisyklė 21. Finišo juosta
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, šioje svetainėje naudojame slapukus. Jei sutinkate, paspauskite SUTINKU.
Daugiau apie slapukus skaitykite privatumo politikoje.