Frame Running

Bėgimo triratis

Bėgimo triratis – specialios konstrukcijos dviratį primenanti triratė priemonė be pedalų, naudojama žmonių su negalia judėjimui, bėgimui. Triračių dydžiai ir komplektacijos parenkami pagal žmogaus amžių ir fizinius duomenis.

Daugiau informacijos apie triračius ir jų galimybes

Nauda

Triračiai naudingi ne tik pusiausvyros sutrikimus, judėjimo negalią turintiems ar galūnių spastiką patiriantiems žmonėms, bet ir žmonėms su kitomis negaliomis: intelekto, klausos ar regos. Judėjimas su šiomis triratėmis priemonėmis ugdo neįgaliojo gebėjimą sutelkti dėmesį į aplinką bei lydinčius pojūčius, į kūno kontrolę, ugdo savisaugos instinktą bei savarankiškumą. Gebėjimas atlikti kasdienius ir visiems įprastus veiksmus suteikia ir didesnio pasitikėjimo savo jėgomis, ir daug malonumo.

Bėgimo stiliai

Išskiriami keli bėgimo su triračiais stiliai: drugelio, šuoliavimo, hemipleginio šuoliavimo ir klasikinio bėgimo. Kiekvienas stilius turi savitą stovėseną, bėgimo ritmą, atsispyrimą kojomis. Bėgimo stilius pasirenkamas įvertinus individualias žmogaus fizines galimybes.

Triračiai pasaulyje

Žmonės su negalia, tiek vaikai, tiek suaugę, įvairiose pasaulio šalyse yra išbandę ir sėkmingai naudoja triračius aktyviam laisvalaikiui. Važinėtis miško keliuku, vedžioti šunį, varžytis trasoje savo malonumui – visa tai puikiai įmanoma su RaceRunners! Triračių sportas (RaceRunning) buvo pradėtas vystyti Danijoje 1991 m. ir sparčiai paplito Europos bei Skandinavijos šalyse. Vis daugiau šio sporto entuziastų buriasi į nacionalines bendruomenes ir kasmet renkasi į tarptautines trenerių kvalifikacijos kėlimo stovyklas bei varžybas. 2017 m. triračių sportas tapo jauniausia parolimpinių žaidynių sporto šaka neįgaliųjų sporte.

Racerunning istorija

Mokslinio darbo „Frame Running fizinio aktyvumo ir sporto įtaka cerebriniu paralyžiumi sergančių asmenų sveikatai“ pristatymas