Bėgimo triračiai Olimpinėje dienoje 2024

2024 m. birželio 8 d. Šiauliuose šurmuliavo didžiausia vasaros sporto ir pramogų šventė „Olimpinė diena”, kvietusi žmones iš visos Lietuvos išmėginti virš 100 sporto rūšių ir visai šeimai atrasti sveikesnės gyvensenos būdų.

Tarp šiais metais Lietuvos paralimpinio komiteto kartu su žmonių su negalia sporto klubais pristatytų šešių parasporto veiklų: tinklinio sėdint, rutulio stūmimo iš kėdutės, vežimėlių krepšinio, bočios, šaudymo iš lanko, didžiulio lankytojų dėmesio sulaukė Lietuvos triračių sporto asociacijos komandos kuruojama bėgimo su triračiais rungtis, o norinčiųjų išbandyti triratį negąsdino net ir staiga pasipylęs lietus.

Šių metų „Olimpinė diena” nepagailėjo iššūkių mūsų sportininkams: vieniems starte, kitiems finiše vis šliūkšteldavo stipresnio lietaus. Be to, buvo, ką veikti ir Šiaulių miesto gatvių kalneliuose. Bet Frame Running komandos triratininkams, trenerėms ir pagalbininkams nėra neįveikiamų kliūčių, tad kiekvienas pasiekė tai, ką buvo užsibrėžęs:

  • lietuvišką Olimpinę mylią (1988 m) nubėgo: Bela Morkus, Valerija Borisova, Deividas Podobajevas, Jurgita Paulavičiūtė, trenerės Aušra Kriškoviecienė ir Ramūnė Motiejūnaitė bei  mūsų pagalbininkė Rita;
  • drąsiausieji – Olga Griškalauskaitė, Orija Auštravičiūtė-Aleksienė ir Deividas Podobajevas – pliaupiant lietui  įveikė net 5 km.

„Olimpinė diena 2024”, pritraukusi į Šiaulius gausybę sporto entuziastų ir žvaigždžių, triračių sporto bendruomenei padovanojo malonių susitikimų akimirkų.

Mus aplankė olimpietės: Lietuvos plaukimo legenda Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė ir  Lietuvos ieties metimo daugkartinė čempionė, lengvosios atletikos trenerė Rita Ramanauskaitė. Su bėgimo triračiu ir Frame Running sportu mūsų viešnios susipažino nuotaikingai dėliodamos triračių dėlionę.

Mus aplankė ir Parateam Lietuva komandos nariai: šaulė, geriausia 2022 m. Lietuvos paralimpinė sportininkė Raimeda Bučinskytė ir kylanti plaukimo žvaigždė, 2023 m. Lietuvos sporto apdovanojimų „Metų proveržio“ nominantas Simonas Žvirblis. Raimedai apžiūrint triračius, apie savo mėgstamiausią sporto šaką papasakojo mūsų triratininkai. Tuo tarpu azartiškai nusiteikęs Simonas nieko nelaukęs čiupo bėgimo triračio vairą į savo rankas ir nurūko keliuku.

Išties Olimpinė diena – puiki vieta ne tik savo sporto šaką pristatyti, bet ir atrasti bei išbandyti naujas, praplėsti savo patirčių akiratį, susipažinti ir pabendrauti.

Kuo dar be aktyvaus sporto, gamtos iššūkių ir malonių susitikimų mums įsimintina „Olimpinė diena 2024”?  Nes šiemet pajutome ypatingą triračių bendruomenės žmonių sutelktumą, atsakingumą ir vieni kitų palaikymą. Komanda veikė išvien: kol vieni sportavo, kiti padėjo trenerėms pristatyti triračių sportą ar kartu su savanorėmis  būdravo prie triračių dėlionės dėliotojų, kad šie nenuklystų nuo kelio; treti padėjo rinkti taškus sporto užduočių dalyviams ar tiesiog palaikė komandos dvasią savo buvimu šalia pliaupiant lietui…

Už pagalbą tariame savo nuoširdžiausią AČIŪ kiekvienam: Aurelijai, Belai, Deividui, Jurgitai, Olgai, Orijai, Valerijai ir Vytui, savanorėms Austėjai ir Valentinai. Gera matyti triračių sporto bendruomenės žmones,  vieningus kaip kumštį, jausti augančią jų stiprybę bei tvirtą norą būti vis savarankiškesniais ir pasirūpinti ne tik savimi, bet ir šalia esančiais.

Olimpinėje dienoje Šiauliuose pirmąkart bėgimo triratį pamatė ir su triračių sportu susipažino gausus būrys vaikų ir suaugusių. Prisimindami pirmuosius Frame Running sporto šakos pristatymus masiniuose  renginiuose Lietuvoje, negalime nepastebėti vis labiau į pozityvią pusę besikeičiančio mūsų visuomenės požiūrio apie žmonių su negalia sportą ir šių žmonių galimybes apskritai. Jeigu anksčiau vos išgirdę, kad bėgimas su triračiu yra sporto šaka, skirta žmonėms su negalia, renginių dalyviai suglumdavo ir pasiskubindavo praeiti pro šalį, sakydami „čia ne mums“, tai dabar dažniau sulaukiame klausimų: „ar galiu ir aš pamėginti ?“; „o tai kaip jie bėga, jeigu negali vaikščioti?“; „Lietuvos bėgikai su triračiu yra tarp geriausiųjų pasaulyje… oho, jūs rimtai!!!” ir t.t.

Pokyčiai neatbėga patys, jiems reikia daug pastangų, kantraus  ir nuoseklaus darbo, reikia laiko užaugti ir subręsti, reikia bendražygių, kurie patikėtų idėja  ir eitų kartu. Tad norime iš visos širdies padėkoti tiems, kurie yra mūsų kelionėje ir drauge su  Lietuvos triračių sporto asociacijos komanda kuria galimybes  žmonėms su negalia tapti mobilesniems, mėgautis aktyviomis veiklomis ir sportuoti kartu su kitais; padedantiems nešti žinią apie bėgimo triračius, kurie ne tik stulbinamai keičia su jais sportuojančių žmonių gyvenimus, bet  ir  atveža pozityvumo visai mūsų visuomenei.

Dėkojame už paramą triračių sporto bendruomenės veikloms: 

  • Asmens su negalia agentūrai prie SADM,
  • Kazickų šeimos fondui,
  • Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai,
  • Lietuvos paralimpiniam komitetui,
  • UAB „Kietaviškių gausa“,
  • Vilniaus miesto savivaldybei.

Su jumis jaučiamės tvirčiau, galime nuveikti daugiau ir  savo gerąją energiją  skleisti plačiau.