Diskusija apie negalios įvaizdį medijose

Pasak renginio organizatorių, Lietuvoje kardinaliai keičiasi žmonių su negalia vaizdavimas: mažėja nuvertinimo, gailesčio ir nepagarbių apibūdinimų. Tačiau naujai kuriamas žmogaus su negalia paveikslas taip pat gausus stereotipų, kurių dar neatpažįstame ir neapmąstome jų poveikio žmonių su negalia teisių judėjimui bei asmeninėms negalios priėmimo patirtims.

„Pastaruoju metu žiniasklaidoje matome gausybę pasakojimų apie „negalią įveikusius“ „superherojus“, kurie turėtų visiems įrodyti, jog žmogus su negalia viską gali, todėl yra vertas mūsų dėmesio. Suprasdami, kad šios istorijos kuriamos geranoriškai, stengiantis ištraukti žmones su negalia iš užsitęsusio šešėlio, negalime nepastebėti, jog naujų pasakojimų logika paklūsta nuostatoms, kurios kažkada nulėmė žmonių su negalia izoliaciją, t.y. kad vertingas yra tik galintis, efektyvus ir darbingas žmogus. Kviečiame apmąstyti, kokias istorija apie negalią kuriame ir kokių mums vis dar labai trūksta!”
 

Diskusija aktuali ir savalaikė. Buvo įdomu sužinoti, kaip įvairios su negaliomis susijusios temos pristatomos kitų šalių medijose, išgirsti pačių žmonių su negalia požiūrį apie tai, kaip jų patirtys ištransliuojamos visuomenei. Ko gero, svarbiausia diskusijos baigiamoji mintis: būtina istorijų herojams ir jų pasakotojams vieniems su kitais atvirai kalbėtis, nes kiekviena istorija, kaip už jos slypintis žmogus, yra unikalūs, tad reikalaujantys skirtingo dėmesio ir prisilietimo, tačiau bet kuriuo atveju svarbu abipusis nuoširdumas.