Frame Running nuotolinis seminaras

Nuo 2021 m. gegužės mėn. RaceRunning pavadinimas  buvo pakeistas į Frame Running.  Oficialią žinią apie šį pakeitimą paskelbė CPISRA. Lietuvos  triračių sporto asociacija, norėdama visas aktualiausias Frame Running naujienas sužinoti iš pirmųjų lūpų, birželio  16 d. mūsų šalies triračių sporto trenerius ir sportininkus pakvietė į vebinarą su CPISRA vadovu ir Frame Running klasifikacinės komisijos nariu Craig Carscadden.

Nuotoliniame seminare buvo pristatytas Frame Running kaip sporto šaka ir laisvalaikio užsiėmimas, kalbama apie jo atsiradimo istoriją, dalyvių sutrikimų tipus, reikalavimus, įrangą ir kitus svarbius dalykus, į kuriuos būtina atsižvelgti norint dalyvauti Frame Running.

Seminaro pranešėjas taip pat pristatė ir Tarptautinio parolimpinio komiteto steigėją – CPISRA (Tarptautinė cerebrinio paralyžiaus sporto ir rekreacijos asociacija), kuri yra pagrindinė  tarptautinė sporto organizacija, valdanti ir skatinanti  žmonių su cerebrinio paralyžium (CP) sportą ir poilsį. CPISRA sudaro nariai iš viso pasaulio ir savanorių bendruomenė. Šioje organizacijoje Lietuvos atstovas yra Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija. Buvo kalbama, kaip CPISRA sukuria žmonėms galimybę dalyvauti laisvalaikio bei sporto šakų varžybose ir mėgautis jomis, kaip plečia vietų sportui pritaikymą ir skatina reguliarų fizinį žmonių su negalia aktyvumą.

Lietuvos triračių sporto bendruomenė dėkoja p. Craig Carscadden už naudingą ir informatyvų seminarą. Už organizacinę pagalbą esame dėkingi CPISRA atstovei Claire Buckle, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos generalinei sekretorei Irenai Burim. Už vebinaro vertimą į lietuvių kalbą dėkojame Astai Narmontei. Renginio rėmėjas – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.