„Jokio skirtumo“: kalbėkimės ne apie negalią, o gyvenimiškus dalykus

Vilniuje startavo unikali visuomenės švietimo ir informavimo kampanija „Jokio skirtumo“, kuri kviečia visus – nesvarbu su ar be negalios, dalytis gyvenimiška patirtimi ir bendrauti įvairiomis temomis. Juk visi nori gyventi įdomiai, kurti, dirbti, studijuoti, keliauti, auginti vaikus, eiti į pasimatymus ar bendrauti apie gyvenimą.

MO muziejuje pristatytas vienas iš pagrindinių šios kampanijos simbolių – „Jokio skirtumo“ bendravimo suolelis. Dėl savo unikalios konstrukcijos jis gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių.

„Universalus dizainas naudingas ir patogus mums visiems. Skatiname kurti tokią socialinę ir fizinę aplinką, kuri padėtų visiems žmonėms jaustis ir gyventi laisviau, savarankiškiau. Įgyvendinę universalaus dizaino principus, laimime visi“, – sako kampaniją iniciavusio Neįgaliųjų reikalų departamento vadovė Eglė Čaplikienė.

Artimiausius kelis mėnesius suolelis apkeliaus 10 skirtingų vietų Visoje Lietuvoje – 5 jų bus Vilniuje, 5 – regionuose.

„Paprastai individualius poreikius turintys žmonės turi labai stiprią valią, siekius ir tikslus, bet neramina tai, kad jie turi skirti daug energijos tam, kad įveiktų įvairias kliūtis. Kliūtis, kurių galėtų ir nebūti. Siekdami sukurti individualius poreikius turintiems žmonėms draugišką aplinką ir juos įgalinti, remiame ir palaikome iniciatyvą „Jokio skirtumo“, kurios pavadinimas būtent ir simbolizuoja atskirties tarp individualius poreikius turinčių ir jų neturinčių asmenų panaikinimą“, – sako ministrė M. Navickienė.

Daugiau informacijos apie kampaniją: http://www.ndt.lt/kampanija-jokio-skirtumo/