Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kilnaus elgesio apdovanojimai

2022 m. vasario 23 d.Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti Lietuvos kilnaus elgesio apdovanojimų laureatai. 27-ą kartą surengtuose apdovanojimuose – šešios nominacijos: „Už viso gyvenimo nuopelnus”, „2021 m. kilnus poelgis”, „2021 m. jaunojo sportininko ar jaunimo komandos kilnus poelgis“, „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“ ir „Fair play organizacija“.

Labai džiugu, kad 2021 m. Fair Play apdovanojimas „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“ atiteko Lietuvos triračių sporto asociacijos savanorei Jovilei Rackevičiūtei.

Pati aktyviai sportuojanti gimnazistė Jovilė savo laisvalaikį skiria savanoriavimui ir supažindina specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus su lengvąja atletika, moko vaikus ir jų šeimų narius sportinių žaidimų. 2021 m. rugpjūčio mėn. vykusioje Lietuvos triračių sporto asociacijos vasaros stovykloje, Jovilė visiškai savarankiškai rūpinosi stovyklaujančių vaikų sportiniu ir kūrybiniu užimtumu.

„Sportas ugdo ne tik fizines savybes, bet ir sąžiningumą, pagarbą, draugystę, empatiją. Todėl kilnus elgesys sporte įkvepia ne mažiau nei iškovoto medalio spindesys. Varžovui ištiesta pagalbos ranka, darbas su jaunimu, savanorystė ir olimpinių vertybių – pagarbos, draugystės, tobulėjimo – skatinimas yra stiprus pavyzdys visuomenei. Mums didelė garbė jau 27-ą kartą apdovanoti herojus, kurių kilnus elgesys ir sporte, ir gyvenime tapo pergale, įkvėpusia tūkstančius“, – kalbėjo olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.