Nuotolinis seminaras „Fizinis raštingumas. Teorinės ir praktinės perspektyvos“

Fizinio aktyvumo įgūdžius ir sveikos gyvensenos įpročius palankiausia formuoti kuo jaunesniame amžiuje. Fizinio ugdymo mokytojai ir kiti šios srities žinovai patvirtina, kad judėjimas ir įvairios sportinės veiklos ne tik stiprina fizinę vaikų sveikatą, bet taip pat stimuliuoja bendrą organizmo augimą ir gerina protinę veiklą. Tai svarbu tiek įprastos raidos, tiek specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams.

Lietuvos triračių sporto bendruomenės 2023 m. veiklose daug dėmesio skirta įtraukiojo fizinio raštingumo skatinimui ir kuo aktyvesniam vaikų ir jaunimo, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, įtraukimui į fizinio ugdymo užsiėmimus kartu su bendraamžiais. Apie tai kalbėta ir 2023 m. lapkričio 30 d. vykusiame nuotoliniame seminare „Fizinis raštingumas. Teorinės ir praktinės perspektyvos“, į kurį pakviesti Utenos ir kitų miestų fizinio ugdymo pedagogai.

Savo gerosiomis įtraukiojo ugdymo patirtimis pasidalino ir užsiėmimuose naudojamas priemones pristatė: Aušra Kriškoviecienė taikomosios fizinės veiklos specialistė, turinti 20 metų patirties darbe su SUP vaikais, pirmoji profesionali Frame Running (bėgimo su triračiais) trenerė Lietuvoje bei Ramūnė Motiejūnaitė Frame Running trenerė, VIKO dėstytoja (specializacija – fizinis ugdymas ir aktyvumas), olimpinio judėjimo specialistė.

Labai džiaugiamės, kad galime apjungti savo žinias bei praktikas su kitų įtraukiojo ugdymo specialistų patirtimis ir esame dėkingi už šį prasmingą bendradarbiavimą Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto komandai. 

Įtraukiojo ugdymo skatinimo veikla „Sėkmę gali patirti kiekvienas!” vykdoma pagal 2023 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą. Projekto rėmėjas – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.