Paramos programos projektas „Žmonių su negalia įtrauktis į sportą“ 2024

Projekto vykdytojas:
Lietuvos triračių sporto asociacija

Projekto rėmėjas:
Lietuvos paralimpinis komitetas kartu su bendrove „Girteka”

Projekto pradžia

2024-05-02

Projekto pabaiga

2024-09-30

Bendra projekto vertė

1500 Eur

Projekto tikslai ir veiklos

Projekto tikslas: palaikyti ir vykdyti veiklas, skatinančias žmonių su negalia fizinį aktyvumą. 

Projekto veiklos:

Vykdydami projekto veiklas stiprinsime sportininkų fizinius gebėjimus ir bėgimo su triračiu įgūdžius. 

  • Sportuodami su treneriu  5 (penki) Mažeikių triratininkų komandos sportininkai su negalia ( 1 vaikas ir 4 suaugę) turės didesnes galimybes pagerinti rezultatus bėgimo su triračiu varžybose Lietuvoje bei ruoštis Frame Running varžyboms užsienyje. 
  • Treniruotėse Šiaulių komandos 5 (penki) triratininkai vaikai įgaus daugiau pasitikėjimo savimi, noriau dalyvaus varžybose Lietuvoje bei pagerins asmeninius 100 m bėgimo rezultatus.
  • Visi sporto su triračiais dalyviai aktyviai leis laisvalaikį, gerins triračio valdymo įgūdžius, lavins pusiausvyrą ir koordinaciją, kuri labai svarbi vaiko fizinei raidai ir reikalinga kasdieniniame gyvenime judant neįgaliojo vežimėliu, ugdys bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus. 
  • Vilniaus komandos 10 (dešimt) suaugusių sportininkų turės galimybę reguliariai treniruotis sporto stadione. Tokios treniruotės ypač reikalingos ruošiantis svarbiausioms varžyboms Lietuvoje ir užsienyje, kurios organizuojamos pagal tarptautinius standartus, kai bėgimas su triračiu vyksta stadiono bėgimo takeliuose. Treniruodamiesi stadione sportininkai išmoksta bėgti pagal taisykles: viename take, nepažeidžiant linijų; mokosi teisingų lenkimo ir kitų manevrų ilgesnėse distancijose.
  • Projekto lėšos bus panaudotos būtiniausioms sporto veikloms vykdyti: sporto infrastruktūros nuomai ir fizinio aktyvumo specialistų (trenerių) atlygiui; fizinio aktyvumo ir treniruočių su bėgimo triračiais  žmonėms su judėjimo negalia organizavimo Vilniuje, Šiauliuose ir Mažeikiuose.