Seminaras “Judėjimas – sveikatos labui!”

2023 m. gegužės 18 d. išsėtinės sklerozės draugija “Feniksai” kartu su Lietuvos triračių sporto asociacija organizavo seminarą “Judėjimas – sveikatos labui”. Renginys buvo skirtas Pasaulinei judėjimo sveikatos labui dienai paminėti. Seminaras vyko Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, bet renginį buvo galimybė stebėti ir nuotoliu per Zoom platformą.

Seminare “Judėjimas – sveikatos labui!” apie fizinio aktyvumo prieinamo visiems svarbą ir galimybes, apie aktyvų žmonių su negalia laisvalaikį ir sportą su triračiais savo įžvalgomis  bei patirtimis dalinosi Lietuvos triračių sporto asociacijos prezidentė Aušra Kriškoviecienė.

Seminare nesuskaičiuojamą kiekį kartų buvo ištartas žodis JUDĖTI, o seminaro dalyviai paraginti būti fiziškai aktyviais dėl savo sveikatos ir visuotinės gerovės. Seminaro lektoriai ir pranešimų temos:

„Aktyviai judėjimas, tai ne mada, o poreikis“. Lektorė – gyd. GINTARĖ VAITKIENĖ, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, Neuroklinika Empatija įkūrėja ir vadovė.

„Edukacija apie žmogaus fundamentalių dalykų: kvėpavimo, laikysenos ir judėjimo svarbos suvokimą“. Lektorius – KAROLIS TUSKA, kineziterapeutas.

„Ką turiu padaryti, kad mano vaikas būtų fiziškai aktyvus?“ Lektorė – JUSTINA ARLAUSKIENĖ, ergoterapeutė.

„Kaip gyventi aktyviai, kai neturi laiko sportui?“ Lektorė – gyd. IEVA AUGLYTĖ, gydytoja endokrinologė, Vilniaus Affidea klinika.

Seminaro “Judėjimas – sveikatos labui!” organizatoriai kartu su lektoriais dalyvius skatino atrasti savimotyvacijos, ugdytis įgūdžius ir neatidėliojant imtis aktyvių veiksmų savo fizinei sveikatai stiprinti. O renginį apvainikavo įspūdingu susitikimu su gyvu motyvatoriumi – paraatletu Ernestu Česoniu. Abejojantiems savo galiomis, triatlono (važiavimas dviračiu-plaukimas-bėgimas) sportininkas turi patarimą – pirmiausia nugalėti kliūtis savo galvose, nes tai didžiausias trukdis norintiems judėti pirmyn. Tuomet reiktų pridėti maksimalią dozę optimizmo, drąsos išeiti iš komforto zonos, įkvepiantį tikslą ir pastangos jį pasiekti bus sėkmingos.

Neturėjusius galimybės dalyvauti seminare, kviečiame pasižiūrėti transliacijos vaizdo įrašą.

Neabejojame, kad seminaro lektorių pranešimų įtaiga bei naudingi patarimai paskatins kiekvieną ne tik susimąstyti, bet ir dažniau pajudėti.