Specialiosios olimpiados (Special Olympics) mokymo programos konkrečioms sporto šakoms. Krepšinis

Vystomasis sportas suteikia galimybę 6-12 metų amžiaus vaikams, turintiems ir neturintiems intelekto sutrikimų, pradėti sportuoti pagal jų amžių. Vystomojo sporto ištekliai apima išsamų įgyvendinimo vadovą ir Specialiosios olimpiados sporto federacijos partnerių parengtas konkrečioms sporto šakoms skirtas mokymo programas. Šios specifinės, įtraukios ir pagal amžių pritaikytos sporto šakos nėra skirtos kurti kaip naujos Specialiosios olimpiados programos ar iniciatyva, bet gali būti naudojamos padėti vaikui pereiti prie tradicinio dalyvavimo Specialiojoje olimpiadoje arba kaip įvadas į vieningą sportą.

Specialioji olimpiada suteikia galimybę žmonėms, turintiems intelekto sutrikimų, dalyvauti varžybose ir pramoginėse sporto veiklose visą gyvenimą. Specialiojoje olimpiadoje gali dalyvauti vaikai nuo 2 metų. Jaunųjų atletų programoje ugdomi pagrindiniai vaiko judesiai ir padeda  dalyvavimo sporte pagrindus. Vaikams tobulėjant jaunųjų sportininkų programoje, jie gali pereiti prie vystomosios sporto veiklos, kuri prasideda nuo 6 metų amžiaus. Vystomojo sporto užsiėmimuose vaikai pagal savo amžių įgyja reikiamų įgūdžių, kad galėtų pereiti į tradicines Specialiosios olimpiados sporto programas. Varžytis galima jau nuo 8 metų, tad Specialiosios olimpiados sportininkai turi galimybę žaisti ir varžytis savo visą gyvenimą.

Šiame vadove bus aptariama vystomoji sportinė veikla, skirta 6-12 metų amžiaus vaikams. Jame pateikiama daug paruoštų naudoti išteklių skirtų padėti mokykloms, bendruomenėms ir treneriams veiksmingai siūlyti ir įgyvendinti ugdomąją sporto veiklą. Svarbu peržiūrėti visus vadovo skyrius, nes juose pateikiama vertingos informacijos mokytojams, treneriams ir šeimos nariams.

Šis vadovas yra skirtas naudoti kartu su konkrečioms sporto šakoms skirtais ištekliais, kurie  pateikiami atitinkamo amžiaus dalyvių veikloms. Šiuos išteklius kruopščiai parengė Specialiosios olimpiados sporto federacijos partneriai.

Daugiau informacijos (EN)