Tarptautinė Racerunning nuotolinė konferencija Abu Dabyje

2020 m. rugsėjo 9 d. LTSA prezidentė A. Kriškoviecienė ir valdybos pirmininkė V. Adomaitienė dalyvavo pirmojoje Racerunning nuotolinėje konferencijoje, surengtoje Abu Dabyje. Renginyje dalyvavo virš 200 dalyvių iš viso pasaulio. Gausiausia Racerunning (bėgimo su triračiais) bendruomenė yra Europoje, bet panašios bendruomenės šiuo metu sparčiai kuriasi ir plečiasi Australijoje bei Saudo Arabijoje.

Konferencijoje pristatytos įvairios patirtys ir sėkmės istorijos, susijusios su aktyvia fizine veikla, naudojant triračius. Nagrinėti aktualūs klasifikavimo, mokymų klausimai, pateikti moksliniai tyrimai, kuriuos atliko Švedijos Karolinska instituto, danų ir kitų šalių mokslininkai. Švedijos Racerunning bendruomenė supažindino su per 10 metų savo veiklose patirtais sunkumais ir perspektyvomis ateičiai.

Triračių sporto treneriams ir kitiems specialistams buvo naudinga prisiminti informaciją apie bėgimo su triračiais teikiamą naudą fizinei ir emocinei sportuojančiųjų sveikatai, sužinoti naujienas apie treniruočių planavimo procesus, susipažintis su naujai kuriamos klasifikacijos sistemos ypatumais.

Lietuvos triračių sporto asociacija dėkinga p. Mohammed Baqer iš Saudo Arabijos ir Vicki Skure-Eriksson iš Švedijos už kvietimą dalyvauti šiame, triračių sporto istoriją pasaulyje kuriančiame, renginyje.