Tarptautinis Paralimpinis Komitetas patvirtino Frame Running sportininkų klasifikavimo taisyklių pakeitimus

2023 m. sausio 25 d. IPC (Tarptautinis Paralimpinis Komitetas) patvirtino Frame Running (bėgimo su triračiais) sportininkų klasifikavimo taisyklių pakeitimus, kuriuose atnaujinti sportininkų vertinimo ir sprendimų priėmimo tvarka bei pažeidimų vertinimo kriterijai.

Originalus laiškas anglų k.

Pagrindiniai pakeitimai

  • Atnaujinta sportininkų vertinimo ir sprendimų priėmimų tvarka.
  • Jeigu sportininkas neatitinka FR rungčių klasifikavimo kriterijų, gali būti vertinamas sportininko, turinčio koordinacijos sutrikimų, tinkamumas kitoms rungtims (lenktynės vežimėliuose, bėgimas ir (arba) šokinėjimas).

Perėjimo prie naujos klasifikacijos žingsniai

  1. Sportininkai, kurie varžėsi Frame Running rungtyse RR1 klasėje ir kurių klasifikacijos peržiūros  data buvo numatyta 2023 m., perkeliami  į sporto klasę T71 (su Sporto klasės statusu (NAUJA).
  2. Sportininkai, kurie varžėsi Frame Running rungtyse RR2 arba RR3 klasėje ir kurių klasifikacijos peržiūra buvo numatyta 2023 m., perkeliami į sporto klasę T72 (su Sporto klasės statusu (NAUJA).

      3. Sportininkams, kuriems dar nebuvo atlikta CPISRA klasifikacija, bus priskirta sporto klasė T71/T72            (su Sporto klasės statusu (NAUJA).

  1. Sportininkai, kurie galėtų varžytis Frame Running varžybose, tačiau turi nustatytą F klasę, gali kreiptis dėl klasifikacijos pritaikymo Frame Running varžyboms.
  2. NPC/NF gali kreiptis į WPA (World Para Athletics) dėl sportininkų, kurie šiuo metu dalyvauja neįgaliųjų vežimėliuose lenktynėse, bet nori dalyvauti Frame Running varžybose ir gauti tinkamą klasifikaciją. Atkreipiamas dėmesys, kad tai taikoma tik tiems sportininkams, kurie turi koordinacijos sutrikimų ir atitinka Frame Running klasifikacijos vertinimo kriterijus.
  3. Jeigu WPA nusprendžia, kad sportininkas galėtų atitikti Frame Running klasifikacijos vertinimo kriterijus, jam gali būti paskirta klasifikacijos peržiūra.
  4. Prašymas klasifikacijos peržiūrai gali būti pateiktas iki 2024 m. Paryžiaus parolimpinių žaidynių pabaigos, po kurios klasifikacijos peržiūrai galiotų laikai, nurodyti WPA klasifikacijos taisyklių ir nuostatų 16.5 punkte.
  5. Sportininkams neleidžiama varžytis ir vežimėlių lenktynėse, ir Frame Running varžybose. Daugiau informacijos WPA klasifikavimo taisyklių ir nuostatų 1 priedo 4.3 straipsnyje.

WPA (World Para Athletics) klasifikavimo galimybės sportininkams, besivaržantiems Frame Running varžybose 2023 m.

Koventrio pavasario susitikime

Vieta: Warwickshire, Didžioji Britanija

Klasifikavimo dienos: 2023 m. balandžio 12-14 d.

Varžybų dienos: 2023 m. balandžio 15-16 d.

2023 m. Paryžiaus lengvosios atletikos pasaulio čempionate

Vieta: Paryžius, Prancūzija

Klasifikavimo dienos: 2023 m. liepos 4-7 d.

Varžybų dienos: 2023 m. liepos 8-17 d.

Atkreipiamas dėmesys, kad 2023 m. sezone gali būti skelbiamos papildomos Frame Running varžybos, kuriose bus vykdoma klasifikacija. Taip pat WPA pateiks informaciją apie 2024 m. varžybų, kuriose bus klasifikacijos galimybės, tvarkaraštį. 

Klasifikacijos pakeitimų aprašas (anglų k.)