Triračių sporto stovykla 2022

2022 m. rugsėjo 23-25 d. Vilniuje vyko Triračių sporto stovykla. Šiemet į savaitgalinę stovyklą susirinko šios neįgaliųjų sporto šakos (Frame Running) entuziastai iš Vilniaus, Šiaulių ir Kauno, taip pat dalyvavo prie treniruočių Vilniuje prisijungusi ukrainiečių Litvinovų šeima.

Susirinkusiuosius sportininkus bei jų šeimas pasveikino Lietuvos triračių sporto asociacijos prezidentė ir trenerė Aušra Kriškoviecienė. Ji apžvelgė 2022 m. nuveiktus asociacijos darbus, pasidžiaugė pasiektais rezultatais ir Frame Running LT komandos tobulėjimu, taip pat pakomentavo dažniausias bėgimo su triračiais varžybose daromas tiek sportininkų, tiek varžybų organizatorių klaidas.

Atnaujinusi savo žinias ir dar labiau pasitikėdama savo jėgomis Frame Running LT komanda rugsėjo 24 d. stojo į Vilniuje vykusio naktinio bėgimo GREIČIO RATAI 2022 startą.

Lietuvos triračių sporto bendruomenė daug dėmesio skiria savo narių fizinio aktyvumo skatinimui , jų fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimui, todėl planuodami Triračių sporto stovyklos veiklas, į programą įtraukėme kineziterapeuto Karolio Tuskos paskaitą ir praktinius užsiėmimus. Kaip minėjo Karolis, labai svarbu pratimus  ir mankštas daryti ir taisyklingai, ir kasdien – to visi kartu mokėmės užsiėmime, kad būtume stiprūs patys ir galėtume padėti stiprėti savo šeimos nariams ar draugams.

Puikiai žinome, kad treniruotės reikalingos ne tik mūsų kūnui, bet ir protui. Tad Triračių sporto stovyklos dalyvius pakvietėme savo proto galias atskleisti Protmūšyje, kuriam užduotis išradingai parengė Ramūnė Motiejūnaitė, o renginį nuotaikingai pravedė Rugilė Jakučionytė.

Kiekvienam iš mūsų svarbu ne tik mokėjimas susikoncentruoti į tam tikras fizines ar protines veiklas, bet ir gebėjimas atsipalaiduoti bei išgirsti savo paties vidinį balsą, leistis į savęs pažinimo bei savo tikslų apmąstymo kelionę. Kaip atverti savo vidines duris garsų pagalba, mūsų stovyklautojus supažindino gongo meistras Raimondas Binkauskas.

Frame Running LT bendruomenės žmonės ne tik sportiški, bet ir labai žingeidūs, atviri įvairiapusiškam pažinimui. Todėl į savaitgalinę Triračių sporto stovyklą Vilniuje susirinkusiems dalyviams parengėme ir kultūrinės edukacijos programą. Pirmoji išvyka – į Valdovų rūmus, kuriuose pasiklausėme tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ svečių, ansamblio „Lux Musicae London“, koncerto, o po to leidomės į muziejaus ekspozicijų apžvalgą ir padirbėjome kūrybinėse dirbtuvėse.

Antroji stovyklautojų išvyka – į dar vieną draugišką visaip judantiems žmonėms vietą Vilniuje – Technikos muziejų. Čia radome veiklos ir kūnui, ir protui.

Už galimybę dalintis savo žiniomis ir patirtimis, semtis kultūrinio pažinimo ir tobulinti savarankiškumo įgūdžius stovykloje Lietuvos triračių sporto asociacija dėkoja projekto MOBILUMO, AKTYVAUS LAISVALAIKIO IR ĮTRAUKTIES Į VISUOMENINIUS RENGINIUS GALIMYBĖS PANAUDOJANT TRIRAČIUS rėmėjui – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM