Triračių sporto treneriai žinių ir motyvacijos sėmėsi seminare Kaune

2023 m. lapkričio 24 d. Frame Running LT komandos treneriai Aušra Kriškoviecienė (Vilnius) bei Dominykas Matuzevičius (Šiauliai) dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos organizuotame seminare „Asmenų su fizine negalia treniravimo ir sportinio rengimo fiziologiniai ir psichosocialiniai aspektai“, kuris vyko Kaune, Lietuvos sporto universitete.

Seminarą savo pranešimu pradėjo Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas, LSU doc. dr. Kęstutis Skučas, auditorijai pristatydamas asmenų su negalia treniravimo ir sportinio rengimo ypatumus. Lektorius taip pat aptarė fiziologinius bei psichologinius aspektus neįgaliųjų sporte, kalbėjo  apie krūvių parinkimą ir kontrolę, jėgos pratybas ir ištvermės fizinės ypatybės formas. Be to, pakvietė senimaro dalyvius – trenerius į atvirą diskusiją bei pasiūlė pasidalinti savo darbo su sportininkais patirtimis.

Seminarą pratęsė  LSU doc. dr. Šarūnas Šniras kartu su seminaro dalyviais ieškodamas atsakymo į klausimą „Kodėl motyvacija – galinga jėga sporte?“. Lektorius pateikė įvairių profesionalių sportininkų pavyzdžių apie juos motyvuojančius dalykus bei atskleidė, kokie veiksniai lemia sportinę motyvaciją ir kaip bėgant laikui keitėsi trenerių požiūris į motyvaciją. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kokie skirtumai pasirenkant motyvus sportuoti pastebėti tarp merginų ir vaikinų, bei aptarta daug kitų su motyvacija sporte susijusių aspektų.

Pasitelkę moksliniais tyrimais pagrįstas žinias ir galingą vidinę motyvaciją triračių sporto treneriai nedvejoja nuvesiantys savo sportininkus į naujas pergales.

Už sustiprintą įkvėpimą ir dar tvirtesnį tikėjimą savo galimybėmis esame dėkingi seminaro „Asmenų su fizine negalia treniravimo ir sportinio rengimo fiziologiniai ir psichosocialiniai aspektai“ organizatoriui – Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai bei lektoriams.