Viešų paskaitų ciklas „Prieinamumas atveria galimybes“

Ar kada susimąstėte, ką galėtume padaryti kiekvienas, kad sukurtume visiems patogią, draugišką ir prieinamą aplinką? Ar žinojote, kad universalaus dizaino esmė – dėmesys žmogui? Ar girdėjote, kad tekstai gali būti parašyti lengvai suprantama kalba?

Ženk pirmą žingsnį, ateik ir sužinok!
Ateik ir praplėsk savo ir mūsų pasaulį!

Tokiais paskatinimais į Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamus viešų paskaitų ciklo „Prieinamumas atveria galimybes“ renginius kviečiami visi susidomėję. 2022 m. rugsėjo 8 d. MO muziejuje vykusiame pirmajame renginyje pristatyta architekto, Vilniaus dailės akademijos prof. M. Šaliamoro paskaita „Universalus dizainas – pagarba žmogui“.

2022 m. rugsėjo 22 d. 16 val. nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vyks paskaitos apie lengvai suprantamos kalbos ypatumus ir informacijos prieinamumą akliesiems: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovas Vilmantas Balčikonis atskleis „Kaip skaito neregiai ir ką padaryti, kad informacija jiems būtų pasiekiama?“; Ramunė Balčikonienė skaitys paskaitą „Sprendimas – geresnis kontrastas“; programos „Kurk Lietuvai“ atstovės Gabrielė Marija Baltrušytė ir Agnė Župerkaitė skaitys paskaitą „Lengvai suprantama kalba – kelias į įtraukią Lietuvą“.

Renginio moderatorė – Lietuvos negalios organizacijų forumo komunikacijos projektų vadovė Simona Aginskaitė. Paskaitos nemokamos. Jei neturite galimybės atvykti į renginį, galėsite stebėti tiesioginę jo transliaciją Facebook. Bus vertimas į lietuvių gestų kalbą.  Kartu kurkime visiems patogią aplinką!

Informacijos šaltinis: https://www.facebook.com/nrdsadm