Vilniuje pristatyta nauja priemonė žmonių su negalia judėjimui – dviratis su lopšiu

Lietuvos triračių sporto bendruomenės dėmesio centre nuolat sukasi informacija apie įvairiausias žmonių su negalia mobilumą gerinančias priemones. Bendradarbiaudami su tarptautinėmis neįgaliųjų organizacijomis dažniausiais sulaukiame iš savo partnerių gerųjų patirčių pavyzdžių, kuriuos pritaikę savo šalyje galime siekti didesnio neįgaliųjų įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą.  

2023 m. balandžio 15 d. į Vilnių užsukusi asociacijos KILLIAN komanda iš Prancūzijos sudomino ir paskatino mūsų treneres bei triratininkus išbandyti visiškai naują judėjimo priemonę – dviratį su lopšiu, pritaikytu neįgaliųjų kelionėms. Jos konstruktoriams rūpėjo išgirsti išbandžiusiųjų atsiliepimus, ką dar reiktų patobulinti, kad ši priemonė būtų patogesnė ir saugesnė naudoti.

Jau pirmoje kelionėje dviračio lopšio bandytojas lydėjo geros emocijos ir įsimintini įspūdžiai, už kuriuos esame dėkingi susitikimo iniciatorei, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) projektų koordinatorei Ugnei Šakūnienei bei draugiškai asociacijos KILLIAN komandai.

Džiugu, kad savo svečius iš Prancūzijos turėjome kuo nustebinti ir mes: pakvietus susipažinti su mūsų žmonių su negalia treniruotėms ir sveikatinimui naudojama priemone – bėgimo triračiu, matėme jų akyse didžiulį susidomėjimą.