Nuotolinis seminaras apie žmonių su negalia teises  „Galia-negalia“

 

Pagal projektą Į(SI)GALINK SU BĖGIMO TRIRAČIU vykdydama šviečiamąją veiklą 2023 m.  gegužės 22 d.  Lietuvos triračių sporto asociacija organizavo nuotolinį seminarą apie žmonių su negalia teises  „Galia-negalia“.

Lektorė, Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pirmininkė Kristina Dūdonytė detaliau supažindino ir pakomentavo Jungtinių Tautų žmonių su negalia teisių konvencijos straipsnius:

– 9 str. PRIEINAMUMAS

– 10 str. UŽIMTUMO UŽTIKRINIMAS BENDRUOMENĖJE

– 11 str. PAVOJINGOS SITUACIJOS IR HUMANITARINĖS KRIZĖS

– 12 str. LYGYBĖ PRIEŠ ĮSTATYMĄ

– 19 str. GYVENIMAS SAVARANKIŠKAI IR ĮTRAUKTIS Į BENDRUOMENĘ

– 24 str. ŠVIETIMAS

– 27 str. DARBAS IR UŽIMTUMAS

– 31 str. STATISTIKA IR DUOMENŲ RINKIMAS

Taip pat lektorė su seminaro dalyviais pasidalino duomenimis apie konvencijos nuostatų įgyvendinimą ir pažangą Lietuvoje. Deja, su apgailestavimu buvo pripažinta, kad neįgaliųjų teisių užtikrinimas mūsų šalyje vis dar nėra pakankamas ir ne visos atsakingos tarnybos suteikia šiems žmonėms reikalingą pagalbą. Didelio būrio klausytojų sulaukusį renginį užbaigėme atsakymais  į dalyviams rūpimus klausimus.

Dėkojame Kristinai Dūdonytei už informatyvų seminarą, o dalyviams už susidomėjimą ir klausimus. Jei klausimų jums vis tik dar liko, prašome susisiekti su mumis  el. paštu info@framerunning-triraciai.lt

Džiaugiamės, galėdami būti naudingi ir suteikti reikalingų žinių žmonėms su negalia ir jų šeimoms visoje Lietuvoje.

Renginio organizatorius, Lietuvos triračių sporto asociacija, dėkoja už galimybes dalintis savo patirtimis projekto Į(SI)GALINK SU BĖGIMO TRIRAČIU rėmėjui – Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM.