Nuotolinis seminaras „Asmeninė pagalba žmogui su negalia užtikrinant įtrauktį į visuomeninį ir savarankišką gyvenimą“

2023 m. lapkričio 22 d. Lietuvos triračių sporto asociacija organizavo nuotolinį seminarą „Asmeninė pagalba žmogui su negalia užtikrinant įtrauktį į visuomeninį ir savarankišką gyvenimą“.

Seminaro dalyviams buvo pristatyta, kas yra tikroji asmeninė pagalba vadovaujantis Jungtinių Tautų žmonių su negalia teisių konvencija. Lektorė Kristina Dūdonytė taip pat apžvelgė, kaip ši pagalba įgyvendinama Lietuvoje, ir pateikė 2022 m. statistikos duomenų apie asmeninės pagalbos gavėjų, tokia pagalba pasinaudojusių bei asmeninių asistentų skaičius Lietuvos apskrityse. Be to, buvo paminėta, kokių nusiskundimų dėl netinkamo asmeninės pagalbos vykdymo mūsų šalyje sulaukiama dažniausiai.

Kristina Dūdonytė seminaro auditorijai pateikė pavyzdžių apie žmonių su negalia gyvenimą Švedijoje, kurioje lektorė buvo nuvykusi į stažuotę. Lektorė turėjo galimybę praktiškai susipažinti, kokios gerosios patirtys, skatinančios įtrauktį į visuomeninį ir savarankišką gyvenimą, būtų naudingos ir pritaikomos panašaus likimo žmonėms Lietuvoje. Renginyje buvo paliestas ir kitas aktualus klausimas: kokių pokyčių galime tikėtis 2024 m. įsigaliojus naujam Asmenų su negalia socialinės integracijos įstatymui.

Negalėjusius prisijungti ir seminarą stebėti gyvai, kviečiame žiūrėti renginio įrašą. Jeigu turite klausimų lektorei, prašome rašyti mums el. paštu info@framerunning-triraciai.lt

Veikla vykdoma pagal projektą Į(SI)GALINK SU BĖGIMO TRIRAČIU. Projekto rėmėjas – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.