Pažintinis-edukacinis renginys „Neįgaliųjų įtrauktis į muzikos pažinimą, kūrybą ir raišką”

Rudens sezoną pradedame pažindami naujų, įdomių ir atveriančių naujų kūrybinių galimybių žmonėms su negalia dalykų.

Mokymų “DJ pamokos Vilniuje“ studijos įkūrėjas, vadovas Ridas Fominas jau ne vienerius metus kūrybiškai darbuojasi su regėjimo negalią turinčiais jaunuoliais ir kitokių negalių paliestais žmonėmis, padėdamas jiems pasinerti į elektroninės muzikos kūrimo paslaptis. Edukaciniame renginyje „Neįgaliųjų įtrauktis į muzikos pažinimą, kūrybą ir raišką” dalyvavo ir savo patirtimis, įžvalgomis bei pačių sukurtais muzikiniais miksais dalinosi net keturi DJ: DJ Arrnas G (Arnoldas Grigonis), DJ Deivas White (Deividas Mankevičius), DJ Aurram (Aurimas Ramonas), DJ vChillat (Vitalijus Čerkauskas). Nuo vaikystės visiškai nebematantys vaikinai visi turi puikų muzikos pojūtį, profesionaliai valdo muzikos kūrimo pultą, geba atlikti net ir sudėtingus muzikinius kūrinius bei dalyvauja įvairiuose projektuose. O DJ Arrnas G (Arnoldas Grigonis) yra netgi įkūręs savo – Patejago – radijo stotį.

Muzikos kūrėjas ir mokytojas Ridas Fominas dvejojantiems dėl savo galimybių kurti elektroninę muziką, turi trumpą atsakymą: “Tikrai norintiems ir labai besistengiantiems visuomet pavyksta išmokti”. Tiesa, kūrybinis kelias nėra paprastas – jame DJ-ams tenka nugalėti ir nemažai iššūkių: savo vidinį jaudulį, publikos baimę, sugriauti ne vieną visuomenėje paplitusį stereotipą apie kitokių galių žmonių galimybes. Bet atkakliai savo svajonės sienkiantys visuomet būna apdovanoti: pirmiausia savo savivertės pakylėjimu – „Aš tai sukūriau pats” ir puoselėjamu gebėjimu savo kūryba dalintis su plačiąja visuomene. Be to, muzika ir jos pažinimo procesas veikia kaip puiki meditacijos arba emocijų suaktyvinimo priemonė tiek ją kuriantiems, tiek ir klausantiems. 

Pažintinis-edukacinis renginys  organizuotas  vykdant projekto Į(SI)GALINK SU BĖGIMO TRIRAČIU veiklas. Projekto rėmėjas – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.