Seminaras „Įtraukusis fizinis aktyvumas“

2023 m. kovo 29 d. Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete vyko seminaras „Įtraukusis fizinis aktyvumas“. Seminaro organizatoriai – Lietuvos triračių asociacija ir Vilniaus kolegija – pakvietė mokytojus bei kitus specialistus, besidominčius specialiųjų poreikių turinčių vaikų įtrauktimi į fizinį aktyvumą, susipažinti su svarbiausia informacija apie negalių rūšis ir bendravimo su negalią turinčiais vaikais ypatumus. Pranešimą šia tema parengė VIKO lektorė Elida  Aršavskienė.

Praktinė seminaro dalis vyko sporto salėje, kur pedagogai susipažino su neįgaliųjų sportu: bočia, bėgimu su triračiu, įtraukiuoju tinkliniu ir vežimėlių slalomu. Seminaro dalyvių dėmesio sulaukė šių sporto šakų taisyklės ir pritaikymo ugdymo įstaigose galimybės. Sporto šakas pristatė VIKO lektorė Ramūnė Motiejūnaitė, Lietuvos triračių asociacijos trenerės Aušra Kriškoviecienė ir Rasa  Rudžionienė bei spec. pedagogė metodininkė, logopedė Kristina Pociūtė. Savo įžvalgomis apie darbą su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais pasidalino treneris, sporto klubo „TripleB“ įkurėjas Žilvinas Barakauskas.

 

Po seminaro vykusioje diskusijoje pedagogai pasakojo apie savo darbo ugdymo įstaigose patirtis ir pasidžiaugė naujomis žiniomis bei galimybėmis su savo ugdytiniais išmėginti naujus, ką tik pažintus fizinio aktyvumo pratimus.

Atsiliepimas apie seminarą „Įtraukusis fizinis aktyvumas“

„Nuoširdžiai dėkoju už seminarą, kurio metu pasisėmėme ir idėjų, ir žinių. Gal kažkas nugalėjo savo baimes, gal kitiems tapo drąsiau nuo 2024 metų laukti įtraukiojo ugdymo. Mane asmeniškai labai inspiravo ir įkvėpė Jūsų Bela. Jos pavyzdys siekti tikslų, tikrai labai sužavėjo. Žmonių su negalia savo aplinkoje neturiu daug, bet žinau, kad niekas nėra apsaugotas. Juk visko būna. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę praplėsti žinias, akiratį ir sutvirtinti save dirbant su SUP vaikais bei laukiant 2024 metų, kuomet mūsų ugdytinių gretas papildys didesnis kiekis tokių vaikų.

Linkiu sėkmės Jūsų švietėjiškajame kelyje!

Dalia Sokolovienė (Ikimokyklinio ugdymo mokytoja)

Seminaras organizuojamas pagal Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą  „Į(si)galink su bėgimo triračiu!”, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.