Daugiau pažinimo – mažiau sutrikimo

Lietuvos negalios organizacijų forumas įgyvendino informacinę kampaniją „Daugiau pažinimo – mažiau sutrikimo”. Jos tikslas – supažindinti visuomenę su negalios etiketu: pasidalinti pačių žmonių su negalia patarimais, ką verta žinoti ir ko vengti bendraujant su turinčiaisiais skirtingas negalias.

Baimė užkalbinti, nežinojimas, kaip užmegzti kontaktą su kalbančiu gestų kalba ar neregiu, nevalingai kylantys gailesčio jausmas, noras padėti kiekviename žingsnyje ir visiškas pasimetimas bendraujant su žmonėmis, kurie turi intelekto ar raidos sutrikimų – tokios yra dažno patirtys, bandant užmegzti dialogą.

Žmonės su negalia taip pat gali papasakoti daugybę istorijų iš savo perspektyvos. Kai buvo nesuprasti, įžeisti, ignoruojami, nuvertinti ar, atvirkščiai, apgaubti varginančia globa, lyg negalia būtų esminis jų asmenybės bruožas.

Šiose situacijose kaltų nėra. Jose atsiduriame dėl ilgalaikės žmonių su negalia izoliacijos. Dėl to, kad mums nebuvo sudarytos sąlygos vieniems kitus pažinti kasdienybėje – darželiuose, žaidimų aikštelėse, mokyklose, universitetuose ir darbo vietose. Bet niekas nėra prarasta. Susipažinti galime dabar.

Lietuvos negalios organizacijų forumas siūlo tai padaryti sklandžiai ir be sutrikimo. Tiems, kurie neturėjo galimybių žmones su negalia pažinti kasdienybėje, padės negalios etiketas.

Informacijos šaltinis: https://www.lnf.lt/projektai/sutrikimo-pazinimas/?lang=lt